Нема позитивни на Ковид-19 кај вработените во градинките во Скопје

Нема позитивни резултати на ковид-19 на вработените во скопските градинки, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Како што соопшти претходно Министерството за здравство, во изминатото деноноќие направени се вкупно 987 тестови. Од нив 80 тестови биле направени во рамки на скринингот во градинки во Скопје.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста