НАШИТЕ ФУДБАЛЕРКИ СЛАВЕА КАЈ ЛЕТОНИЈА (4-1) ЗА ПРВИ БОДОВИ ВО МУНДИЈАЛСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

По двата тешки пораза од Англија и Австрија во квалификациите за Светското првенство нашита најдобри фудбалерки изненадија и славеа кај Летонија со 4-1. Два гола на Наташа Андонова, па еден на Рочи и Максути и сега со многу повеќе амбиции го продолжуваме циклусот во кој во вторник го дочекуваме Луксембург кој е зад нас на табелата во Д групата.

Advertisements