НАЈНОВИ ВЕСТИ

Народот е на улица, масовен протест на опозицијата

Неколку илјади граѓани се излегоа на улица на протестот кој го организираше ВМРО-ДПМНЕ на чело со лидерот Христијан Мицкоски.

„Живот на вересија“, „Народ трпи за леб да се полни функционерски џеб“, „Мафија на робија“ се само неколку пораки на пароли со кои што граѓаните протестираат и го изнесуваат револтот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста