Најстудено на Попова Шапка и Маврово – ова се температурите низ државата во 12 часот

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ  се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Ова се температурите во 12 часот:

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста