НАДАЛ И СЕРЕНА ГО МИНАА 1. КОЛО НА РОЛАН ГАРОС, ДЕНЕСКА ТОА ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА ГО СТОРАТ И ЃОКОВИЌ И ПЛИШКОВА

На патот кон 13-тата титула на Ролан Гарос, Рафаел Надал тргна со лесен и убедлив триумф против Белорусинот Герасимов. Тоа важи и за трикратната победничка на францускиот тениски Грен Слем Американката Серена Вилијамс која беше подобра од сонародничката Ан. Денеска на париската црвеница од повисоко поставените носители се појавуваат Ѓоковиќ против Имер и Каролина Плишкова против Шериф.

Advertisements

Поврзани вести