Надал дојде на 320 поени до лидерот Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ засега останува лидер на АПТ ранг листата но по последниот пораз во Шангај значително е намалена разликата во однос на Надал.

Ѓоковиќ во Шангај загуби 820 поени и сега има 9545 поени додека Надал има 9225 поени, трет во рангирањето е Роџер Федерер додека на четвртата позиција е Данил Медведев. Водечката петорка ја комплетира Доминик Тим.

Потоа следуваат, Зверев, Циципас, Хачанов, Нишикори и Роберто Баутиста Агут.

6 thoughts on “Надал дојде на 320 поени до лидерот Ѓоковиќ

  1. 23410 97784Hi, Neat post. Theres a dilemma with your site in internet explorer, would test this IE nonetheless may be the market leader and a big portion of men and women will miss your wonderful writing because of this difficulty. 404010

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.