На изборите во Штип излегоа помалку од половина гласачи споредено со локалните избори во 2017 година

Денеска на изборите во Штип излегоа околу 14 илјади гласачи.

Споредено со локалните избори во 2017 година, кога на гласање излегоа 29 254 граѓани, денеска на гласање излегоа помалу од половина.

За потсетување, на парламентарните избори во 2020 година во Штип излегоа 24 067 гласачи.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста