МЗТ Скопје го задржа Маслинко, донесе и нови две засилувања

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко ја продолжи верноста со МЗТ Скопје и за наредната година.

За крилниот центар ова ќе биде четврта сезона во тимот од Аеродром, со кој освои една шампионска титула и еден Куп трофеј.

Договорот со МЗТ претгодно го обнови капитенот Стојановски, тренерот Кочов, а новајлии во тимот се Дарко Радуловиќ во улога на асистент-тренер и Филип Бакоч, кој доаѓа од Еуроникел.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста