МЗТ Скопје го победи Широки (83-71) и се врати на второто место во АБА 2

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја забележаа шестата победа во осум настапи во втората Јадранска лига.

Синоќа во Јане Сандански падна и Широки со 83-71 по што нашиот првак со 14 бода се врати на второто место во конкуренцијата што е продолжение на тој добар тренд од почетокот на сезоната, да се биде меѓу водечките и тимовите кои би играле за пласман во првата и најквалитетна АБА лига.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста