МВР информираше за случајот со новинарот Златев

Министерството за внатрешни работи во денешниот билтен на дневни настани информира за нападот на новинарот Љупчо Златев.

-На 24.07.2020 околу 00.40 часот во СВР Скопје, Љ.З.(28) од Кавадарци пријавил дека околу 00.10 часот, во угостителски објект во Скопје, му биле упатувани закани и бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста