МВР: 21 прекршување на полицискиот час, 584 граѓани не носеле маска

Од 20.00 часот (08.04.2021) до 05.00 часот (09.04.2021) констатирано е дека 21 лице не ја почитувало забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 584 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста