Мотор удрил во метален столб

На 24.07.2020 во 00.30 часот на бул.„8 Септеври“ во Скопје мотоцикл „дукат“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(43) од Скопје, изгубил контрола и удрил во метален столб. По незгодата, Р.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тeшки телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Штип.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста