Моќна напивка за брзо слабеење

Состојки:

  • 1 лимон
  • 60 гр магдонос
  • 60 мл вода

Начин на подготовка:

Исечкајте магдонос и прелијте со врела вода. Оставете да се излади и додајте лимон. Лимонот никогаш не го ставајте во врела напивка, бидејќи така витаминот Ц ќе ги изгуби своите својства.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста