Модриќ останува верен на Реал Мадрид, и за помала плата

Лука Модриќ ќе го носи дресот на Реал Мадрид најмалку до јуни наредната година. Хрватот се согласил и за намалување на платата за два милиони евра годишно, само да остане на „Бернабе“. Лука пристигна во Реал 2012та од Тотебнхе, и за оваа речиси една деценија се постави како еден од најважните играчи во освојувањето на бројните титули, особено во Лигата на шампионите.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста