МЛАДИТЕ РАКОМЕТАРКИ ПРОТИВ КОСОВО БАРААТ ТЕОРИЈА ЗА ПОЛУФИНАЛЕ НА ЕХФ ШАМПИОНАТОТ

Младинската женска ракометна репрезентација загуби од Холандија со 29-25 во третиот настап од групната фаза и за учество во полуфиналето на ЕХФ шампионатот што се одржува во Скопје ќе мора да почека на позитивна разврска во последните мечеви од нашиот состав. Имено денеска ние треба да го совладаме Косово со голема разлика, а истото за себе и за нас ќе мора да го стори и Холандија против Фарските острови.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста