МЛАДАТА ФУДБАЛСКА СЕЛЕКЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА ИГРА КАЈ КАЗАХСТАН

Важен натпревар денеска има и нашата млада фудбалска селекција која во рамки на квалификациите за Европското првенство гостува кај Казахстан. Мечот во Алмати започна во 13 часот и непосредно пред крајот беше 2-1 за нас. Во овој дел од циклусот нам ни претстои и дуел со Израел во вторник дома со тоа што нашите шанси за второто место во групата 6 остануваат што може да ни овозможи настап на Европскиот шампионат.

Advertisements

Поврзани вести