Мизрахи: Ќе ја разрешите ли и Петровска заради загрозување на европската иднина?

Поранешната министерка за труд и социјала Рашела Мизрахи, која беше разрешена само затоа што одби да ја смени таблата со Република Македонија пред која ги даваше своите официјални изјави, вечерва прашува дали и дополнителната заменичка на министерот за внатрешни работи ќе биде разрешена за истото.

„Дали чинот на давање изјава под името Република Македонија на дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска е само пред избори или и се виде напорна работата,па бара куртул од маките? Ќе ја разрешите ли Петровска заради загрозување на европската иднина?“, прашува Мизрахи.

 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста