Мисајловски од Љубанци: Ова е едно од најубавите села, во него живеат домољубци и луѓе кои што го сакаат својот народ

Носителот на листата на канидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Љубанци.

Според Мисајловски, Љубанци за него е едно од најубавите села во овој крај и дека таму живеат домољубци кои го сакаат својот народ и дека приоритет ќе биде решавањето на проблемите на сите граѓани.

 

По средбата со жителите од селото Љуботен, заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Дарко Костовски и Борче Илиевски се…

Publiée par Vlado Misajlovski sur Vendredi 26 juin 2020

Advertisements

Поврзани вести