Министерот за образование Арбер Адеми е позитивен на Ковид-19

Министерот за образование, Арбер Адеми, објави дека е заразен со корона вирусот.

-Драги пријатели, роднини и соработници, Ве известувам дека по неколку благи симптоми вчера и сомневања дека можеби сум заразен со СОVID-19, го направив тестот и за жал резултирав позитивен!

Апелирам до сите вас да ги почитувате максимално протоколите заради вашето здравје и здравјето на вашите најблиски.

Ви посакувам се најдобро на вас и вашите семејства!, напиша Адеми на Фејсбук.

Të dashur miq, familjarë dhe bashkëpuntorë,Ju njoftoj se pas disa simptomave të lehta mbrëmë dhe dyshimeve se…

Posted by Arbër Ademi on Thursday, July 23, 2020

Advertisements