Министерот Наќе Чулев гостин во утринската програма на ТВ Алфа во петок

Постојат ли паралелни структури во МВР? Постои си селективен пристап во казнувањето за непочитување на мерките? Што правеше тој лично за време на катантинскиот викенд? Ова се само дел од темите на кои ќе разговараме со техничкиот Министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во петок во 8:45 во “Добро утро секое утро”.

Следете ја програмата на ТВ Алфа и бидете во тек со сите актуелни случувања.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста