Милан држи чекор со Интер, Наполи и Елмас со нов шокантен пораз

Милан без неколку повредени играчи успеа да слави на гостувањето кај Емполи со 4-2, победа за одржување на чекорот во битката за шампионската титула во Италија. За разлика од нив, Наполи на Елиф Елмас неочекувано загуби на свој терен од Специја со 1-0. Елмас ги одигра последните 15 минути од последниот меч за оваа календарската година, по кој Наполи падна на третото место со 39 бода, зад Милан со 42 и лидерот Интер со 46 бода.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста