Мицкоски: Заев може уште десетина пати да пише дека е Мекдонец ама залудно кога карактерот не му е таков

„Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.
Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков.“ – вчеравечер напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својата фејсбук страна.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/posts/1734221323419986