НАЈНОВИ ВЕСТИ

Мицкоски: Срам, дебакл, неспособност и хаос, луѓе умираат, носат со себе трауми поради дезертери и криминалци како Заев

Во три реченици вака изгледаат лагите на Заев и Владата за вакцините:
-На 11 декември минатата година Заев изјави: „Можевме да набавиме вакцина директно од Фајзер, ама тоа не го дозволува законот”.
-На 4 јануари 2021 година Заев вети: „Постигнат е договор со Фајзер, тие ќе пристигнат во февруари”.
-Денес веста е: „Договорот на Македонија со Фајзер не е финализиран”.
Срам, дебакл, неспособност и хаос. Луѓе умираат, носат со себе трауми поради овие дезертери и криминалци.
#МакедонскаПролет
#ИднинатаЕНаша

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста