Мицкоски со видео порака: Богата влада, сиромашен народ. ОСТАВКА!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку видео со инсерти од масовниот протест што се одржа вчера, побара оставка од владата.

Тој напиша: „Богата влада, сиромашен народ. ОСТАВКА!“

Во продолжение погледнете го видеото од протестот што се одржа вчера.

Богата влада, сиромашен народ. ОСТАВКА!

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 18. September 2020