Мицкоски: Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање! (ВИДЕО)

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница објави видео со кадри од синоќешниот протест. Тој над видеото напиша:

До кога ќе ја чекаме правдата? 30 години на овој народ му поминаа во некакво чекање. Доста е веќе со празни ветувања, треба да се делува, народот бара дела! Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање!

До кога ќе ја чекаме правдата? 30 години на овој народ му поминаа во некакво чекање. Доста е веќе со празни ветувања, треба да се делува, народот бара дела! Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање!

Gepostet von Hristijan Mickoski am Donnerstag, 24. September 2020