Мицкоски од Штип: Го носам гласот на секоја една слободна индивидуа која бара промени, тоа е гласот на Македонија

Студентски град, нова градинка, реконструкција на водоводната мрежа, повеќе паркови, асвалтирани улици се само дел од проектите кои ќе донесат промени и ќе донесат подобра иднина за градот,порача Иван Јорданов, кандидатот за градоначалник на Штип, од ВМРО-ДПММЕ, на завршниот митинг во Штип. Изјава-иван јорданов-кандидат за градоначалник За помалку од два дена на овој плоштад заеднички ќе ја прославивме победата и Јорданов ќе биде новиот градоначалник, порача претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски 

На вечарашниот митинг беше претставена и советничката листа предводена од Влатко Захариев. Претходно караванот на опозицијата одржа митинг во Карбинци и Лозово. 

Александра Ристевска

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста