Мицкоски гостин во „Бизнис поенти“, вечерва во 21:30 на Алфа

Илјаднци граѓани го кренаа својот глас против поскапувањето на струјата, опозицијата излезе на улица.

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, најавува дека ќе протестираат додека не ја симнат СДСМ од власт.

Гледајте „Бизнис поенти“ на Алфа телевизија, со Билјана Василева Трендафилова, во недела во 21:30 часот.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостин во "Бизнис поенти", во недела, 21:30 часот на Алфа телевизија.

Gepostet von Alfa Televizija am Samstag, 12. September 2020
Advertisements