Мицкоски: Двојните стандарди се лоша работа, Бислимовски едно зборува во опозиција, а друго кога е на власт

Во времето кога Беслимовски му слугуваше на Заев, тогаш барањата на СДСМ не беа “притисок” врз регулаторна. Денес повторно му слугува, само со спротивни ставови од тогаш. Двојните стандарди се лоша работа. Бараме поевтина струја за цел народ. Поскапата струја, значи посиромашен народ.

Фејсбук статус на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Во времето кога Бислимоски му слугуваше на Заев, тогаш барањата на СДСМ не беа "притисок" врз регулаторна.Денес…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 11. September 2020
Advertisements