Мицкоски: Делчев е црвената линија на нашето достоинство и идентитет

„Од сѐ срце огромна благодарност до сиот народ што излезе вечерва, но и до оние коишто останаа во домовите, а со срцата и мислите се со нас. Нѐ има сѐ повеќе и ќе бидеме сѐ посилни, вечерва за Делчев. А Делчев е црвената линија на нашето достоинство и идентитет. Тој е Македонија и столбот на постоење како народ. Гоце е Македонија!“ – напиша Мицкоски над видеото што го објави на неговата фејсбук страница по завршувањето на вчерашниот протест.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=332387047870257
КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста