Мицкоски: Слава за хероите кои загинаа за Македонија!

Христијан Мицпреку статус на Фејсбук денеска се потсети на загинатите десет припадници на безбедносните сили кај месноста Карпалак.

„Слава за хероите кои загинаа за Македонија! Нивната пожртвуваност е наша обврска да не заборавиме дека нашата слобода е изѕидана со многу животи, одрекувања и посветеност. Но и наша задача да обезбедиме мир, просперитет и добар живот за сите луѓе.“

 

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/posts/1627824724059647

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста