Мицкоски: Исправи се Македонијо!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во првите неколку часа од кампањата на својата фејсбук страница објави две видеа.

Првото видео е промотивно заедно со носителите на листите на иззборните единици, а второто е со порака: Исправи се Македонијо! Време е за обнова.

Во продолжение погледнете ги видеата.

 

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/1136208910086126/

 

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/679211835990551/

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста