Мицкоски бара оставки: Потребна е стручна комисија за заразни болести, наместо партиска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на оставки и одговорност по зголемениот број на заразени од корона вирусот.Тој нагласува дека наместо партиска потребна е стручна комисија за заразни болести.

 

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/posts/1572878072887646

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста