МЕТАЛУРГ ПОПЛАДНЕВО ИГРА СО КРИЕНС ЗА ПЛАСМАН ВО ГРУПНАТА ФАЗА ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

Ракометарите на Металург попладнево во Цирих играат со екипата на Криенс во обид да дојдат до групната фаза од Европската лига. Составот од Автокоманда за Швајцарија однесе два разлика, кои не се премногу, но со нова добра партија можат да бидат доволни да се оствари првиот и главен план за оваа сезона. Шесткратниот македонски машки ракометен првак минатиот вторник во „Јане Сандански“ се мачеше, па негде на средина од второто полувреме беше и во негатива, за со пресврт да дојде до 26-24, што само по себе говори дека во реванш дуелот од второто коло во Лига Европа што започнува во 18.45, шансите се 50-50.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста