МЕДВЕДЕВ ГО ПОБЕДИ ТИМ ВО ФИНАЛЕТО ОД ЗАВРШНИОТ ТЕНИСКИ МАСТЕРС ВО ЛОНДОН

Данил Медведев со пресврт и 2-1 во сетови го победи Доминик Тим во финалето на завршниот тениски Мастерс во Лондон. Ова е прв триумф на Русинот на последниот турнир во сезоната што на Медведев ќе му овозможи да се приближи до третото место на АТП листата, и да му се закани токму на третиот Тим.

Advertisements