МАРКА ГО ВБРОИ ГОРАН ПАНДЕВ МЕЃУ 16 ФУДБАЛЕРИ КОИ ГО ОДБЕЛЕЖАА ПРВИОТ ДЕЛ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Најдобрите македонски тенисери денеска играат со Молдавија во последниот дуел од Б групата од четвртата зона од Европската зона во Дејвис купот. Од него зависи дали ќе дојдеме до полуфиналето на турнирот што се игра во Скопје. Ако славиме в недела во полуфиналето одиме на Црна Гора или Ерменија, а ако и во тој двобој славиме ќе се пласираме во рабг повисоко.

Advertisements