Марјан Ѓорчев назначен за стратетешки партнер на Мицкоски и советник на ИК

Поранешниот министер и пратеник Марјан Ѓорчев е назначен за стратешки партнер на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и советник на Извршниот комитет на партијата, дознава „Република“ од извори на партијата. Ѓорчев бил назначен на вчерашната седница на ИК.

Станува збор за искусен партиски кадар, искусен дипломат и човек кој работи целата своја кариера за државата и граѓаните.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста