Мареј се подготвува за Синсинати, но и за Ју-Ес Опен

Британскиот тенисер Енди Мареј потврди дека се подготвува за учество на УС опен. Како единствен проблем ги потенцира патувањата, со оглед на присутниот страв меѓу тенисерите предизвикан од ситауцијата со Коронавирусот во САД. Негова желба е првично Мастерсот во Синсинати, кој засега е планиран да се одржи пред УС Опен. Организаторите и на двата турнира максимално се вложуваат за реализација на истите.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста