Манчестер Сити тргна во акција на трансфер пазарот

Откако стана јасно дека Манчестер Сити нема да биде остро казнет од УЕФА, англискиот тим тргна во акција на трансфер пазарот. Тренерот Пеп Гвардиола ги одреди приоритетите, прва цел ќе биде обезбедување на кавлитетен играч во дефазивата, односно пикиран е Калиду Кулибали од Наполи, а први  алтернативи за него се Нејтан Аке од Борнмут  и Дан-Анксел Загаду од Борусија Дортмунд. Гвардиола не е задоволен од изданието на Бенџамин Менди сеознава па на левата бековска позиција бара ново решение, опција се имињата на  Бен Чилвел од Лестер како и  Џек Грилиш од редовите на Астон Вила.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста