МАНЧЕСТЕР СИТИ СЕ ПОБЛИЗУ ДО НОВАТА ТИТУЛА ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Манчестер Сити со пресврт славеше кај Астон Вила и побегна на 11 бодови разлика во однос на најблискиот на табелата, а тоа е тимот од истиот град Јунајтед кому сега му останува само уште терија за титулата. Впрочем за да приредат таква сензација на црвените ќе им требаат сите победи до крајот, а патем светло сините да загубат се. Ако пак екипата на Пеп Гвардиола продолжи по истиот пат промоцијата може да се случи многу брзо, со тоа што овој пат Сити нема да биде на своето или нивото на Ливерпул од последните години кога англиската круна се освојуваше со троцифрен или близу до тој број бодови.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста