Манчестер Сити го победи Ливерпул со 4-0

Манчестер Сити го победи Ливерпул со 4-0, но го доччака и испрати од Итихад со титулата од Премиер лига. Во мечот на двата англиски фудбалски првака, стариот беше доминантен , веројатно и помотивиран за игра зошто разликата меѓу нив на врвот од бодувањето и сега е 20 бодови. На црвените овој исход ништо не им менува и тие и натаму останува да ги бркаат рекордите за најмногу освоени бодови и најголем број победи.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста