Мамузиќ: Пред нас дефинитивно е најголемиот предизвик во досегашниот дел од сезоната

15. Окт 2019. @ 4:47

За да ја продолжат победничката низа во АБА 2 лигата, кошаркарите на МЗТ Скопје мора сериозно да го сфатат утрешниот предизвик против Рогашка во АБА 2 лигата.

„Пред нас дефинитивно е најголемиот предизвик во досегашниот дел од сезоната, против противник со највисоки амбиции сезонава во АБА 2. Почетокот на домашното првенство само дополнително не оптовари, но и покрај тоа мислам дека сме добро подготвени за овој деул.“ – изјави Ранко Мамузиќ, кошаркарот на МЗТ Скопје.

Ако ги послушаме советите и насоките на трениерите, тогаш ќе може да дојдеме до тоа што сите го посакуваме.“ – објаснува Мамузиќ.


Be the first to write a comment.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.