Малолетник тешко повреден во сообраќајка

Малолетник се здобил со тешки повреди откако бил удрен од автомобил „БМВ“.

Од МВР информираат дека несреќата се случила вчера во 11,30 часот во тетовското село Калник.

-Патничко моторно возило „БМВ“ со италијански национални ознаки, управувано од Ј.А.(20) од с.Калник, удрило во малолетник од с.Боговиње-тетовско, кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово за укажување на лекарска помош, велат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово.