МАКЕДОСНКИОТ ОДБОЈКАРИ ДЕНЕСКА ПРОТИВ ХРВАТСКА ИГРААТ ПОЛУФИНАЛЕ ОД ЕВРОПСКАТА СРЕБРЕНА ЛИГА

Македонската машка одбојкарска селекција денеска игра полуфинале од завршниот турнир од Европската сребрена лига. Од 17 часот во струмички Парк се соочуваме со Хрватска, а победа би не однесла во финалето утре во кое за противник би го имале подобриот од вечерашниот меч на Унгарија и Данска.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста