МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРКИ СЕ НА ДВА ДЕНА ОД ПОЧЕТОКОТ НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Женската ракометна репрезенатција е на два дена до почетокот на турнирот од предквалификациите за Светското првенство што во декември ќе се одвива во Шпанија. В петок во Скопје како дел од групата 2 играат со Исланд, по што во деновите од викендот ќе се сретнеме и со Литванија и Грција. Во нашиот табор постои една доза на оптимизам иако скоро цела деценија не сме биле дел од големите натпреварувања.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста