МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ РАЗОЧАРАНИ ОД ИСПУШТЕНОТО ВОДСТВО И ДВАТА ЗАГУБЕНИ БОДА НА ИСЛАНД

И денеска владее разочарување кај поголемиот дел од македонската спортска јавност, па и меѓу нашите фудбалери по вчерашниот петти настап вп квалификациите за Светското фудбалско првенство. На Исланд водевме со 2-0 и се беше во наша полза на десетина минути до крајот, а потоа два примени гола и само реми против островјаните кои беа зрели да бидат совладани. Текот на мечот, и разположението во нашиот табор од размислувањата на селекторот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста