Македонската ракометна репрезенативка Елена Ливриниќ позитивна на коронавирус

Македонската ракометна репрезенативка Елена Ливриниќ е позитивна на коронавирус и веднаш е ставена во изолација. Членката на романската Глорија Бузау во понеделникот била дел од клупското тестирање по што било утврдено дека е носител. Покрај Ливриниќ позитивна е и уште една ракометарка, а во изолација се двете, но и цимерката на Елена, и двајцата масери

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста