МАКЕДНИЈА 5 ПОРАЗИ И БЕЗ ПОБЕДА ГО ЗАВРШИ НАСТАПОТ НА ЕВРОПСКОТО МАШКО ОДБОЈКАРСКО ПРВЕНСТВО

На Европскиот машки одбојкарски шампионат заврши групната фаза во две групи А и Ц од кои се составени дел од двојките за осминафиналето: Полска ќе се сретне со Финска, Холандија со Португалија, Србија со Турција, а Русија со Украина. Денеска се играат последните средби во составите Б и Д: Бугарија-Белорусија и Чепка-Италија и тие на Германија и Словачка и на Естонија со Франција.

Advertisements