НАЈНОВИ ВЕСТИ

Мајка му му донела пакет во затворот во Штип, а во него била пронајдена марихуана

На 22.08.2020 во 11.03 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа – Затвор Штип било пријавено дека во затворот, во пакет наменет за затвореникот Х.В., кој го донела неговата мајка Б.В., службени лица пронашле марихуана. Полициски службеници извршиле увид и ја одзеле марихуаната. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста