Mицкоски верува дека еден ден сите вмешани во скандалозниот тендер ќе одговараат пред законот

А наместо помпезен настан за поставување камен-темелник на Коридорот 8, опозицијата очекуваше сите кои се дел од коруптивниот скандал со фирмите за надзор да даваат исказ во обвинителството. Сепак, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, верува дека еден ден, сите кои се вмешани во како што вели, измамата од 30 милиони евра, ќе одговараат пред законот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста