НАЈНОВИ ВЕСТИ

ЛУИС СУАРЕЗ НЕ ОДИ ВО ЈУВЕНТУС ТУКУ ВО АТЛЕТИКО МАДРИД

Луис Суарез е нов играч на Атлетико Мадрид јавуваат шпански медиуми кои тврдат дека сега останува само уште потписот. Пресвртот се случил доцна синоќа кога претседателот на Барса и покрај ветувањето не го пуштил Уругваецот во Јувентус без обесштетување, а менаџерот на Суарез веднаш ја активирал опцијата Ванда Метрополитано. По состанокот одржан на Камп Ноу договорено е напаѓачот да си оди за минимална сума во Мадрид. Во исто време од Барса и вест дека десниот бек на Ајакс Сержињо Дест се премислил и доаѓа во Шпанија иако се говореше дека е пред потпис со Баерн.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста